Nałogowa miłość

autor: Aneta Barta , źródło: Plasterek.pl

brak oceny

Nałogowa miłośćNałogowa miłość

 

Autor: Eugenia Herzyk

Wydawnictwo: Świat Książki

Rok wydania: 2011


Czy jesteś jednonogą istotą? Jednonoga, to osoba, która ma tylko jedną nogę i aby prawidłowo funkcjonować szuka innego jednonogiego, by się na nim wesprzeć, aby razem mogli stworzyć jedną osobę, posiadającą obie nogi. Takich hybryd funkcjonuje dookoła mnóstwo. To wszystkie te osoby, które nie wyobrażają sobie życia w pojedynkę: bo nie dadzą sobie rady, bo nie będą szczęśliwe, bo nie wiedzą jak, bo przecież u boku drugiej osoby jest łatwej. Ale życie takiego „stwora" wcale łatwiejsze nie jest. Może sie jedynie takie wydawać, gdyż jest oswojone, dobrze znane i nie sprawia niespodzianek. Połączenie dwóch jednonogich bywa bardzo trwałe, pomimo bólu i cierpienia, jakie rodzi może trwać nieprzerwanie. A jeżeli przypadkiem zdarzy się, że z jakiegoś powodu połączenie się rozpadnie, momentalnie jednonodzy szukają protezy zastępczej. Nie wiedzą, lub wiedzieć nie chcą, że to  w ich mocy leży możliwość „wyhodowania" sobie drugiej nogi, własnej, najlepszej i już na zawsze.

Dlaczego zatem tak wielu jednonogich szuka siebie nawzajem, zamiast popracować nad własną, drugą nogą?

Poszukajcie odpowiedzi w książce Pani Eugenii Herzyk pt. „Nałogowa miłość". Książka ta jest skierowana głównie do kobiet, ale myślę, że mężczyźni również mogą w niej znaleźć coś dla siebie. W jasny i czytelny sposób autorka wyjaśnia czym jest uzależnienie od miłości i skąd się bierze. Dzięki licznym przykładom zaczerpniętym z pracy z osobami uzależnionymi od miłości, autorka pokazuje, jak różne maski uzależnienie może przywdziewać.

Wyzwolenie się z uzależnienia od miłości nie jest sprawą łatwą. Wymaga wiele wysiłku i pracy nad sobą, ale nagroda jest tego warta. Eugenia Herzyk w swojej książce pokazuje jak zacząć, gdzie szukać pomocy i jak o siebie walczyć. Bo wyjście z uzależnienia od miłości nie jest tylko pozbyciem się zachowania, które nas rani i niszczy, to przede wszystkim walka o swoje „Ja" o odkrywanie siebie i zrozumienie, że nasze szczęście zależy tylko i  wyłącznie od nas. 

Z fragmentem książki możecie się zapoznać klikając tutaj

Komentarze (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy