RADOŚĆ ŻYCIA

autor: Aneta Barta , źródło: Plasterek.pl

brak oceny

Radość życiaRADOŚĆ ŻYCIA

O sztuce miłości i akceptacji

 

Autor: Leo F. Buscaglia

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

Rok wydania: 2007


Doktor Leo F. Buscaglia w latach 1970 - 1981 wygłosił szereg wykładów, które przyciągnęły rzesze zachwyconych i oczarowanych jego życiową filozofią osób. Wiele lat później, wykłady te, zostały zebrane i spisane, dzięki czemu macie możliwość poznania ich niesamowitej mądrości i płynącej z nich radości.


„Zdaniem  Nikosa Kazantzakisa idealny nauczyciel buduje z siebie most, zaprasza uczniów, by po nim przeszli, a ułatwiwszy im przejście - z radością się zapada, zachęcając ich w ten sposób do budowania własnych mostów"

/fragment książki/


Książka „RADOŚĆ ŻYCIA" jest właśnie takim mostem. Zbudowanym z życiowej mądrości, wyrozumiałości, umiłowania życia i ludzi. Razem z autorem poznajemy tajniki bycia człowiekiem, odkrywania siebie i bliskości. Nie znajdziecie w niej wyświechtanych frazesów czy  powtarzanych na okrągło sloganów. Znajdziecie natomiast wiele historii z życia ludzi, którzy w życiu widzą radość i ogromne możliwości. Nie są to celebryci, ani ludzie, którym się świetnie powodzi,  to zwyczajne osoby, takie jak Ty czy ja. Co zatem sprawia, że są tak wyjątkowi, iż warto było o nich napisać?  - Kochają i akceptują swoje życie takim, jakie ono jest.


„NIE - to koniec drogi. Kiedy mówisz NIE, zamykasz okna, zamykasz drzwi i jesteś we wnętrzu orzecha. Jeżeli trudno Ci powiedzieć TAK, jeżeli TAK  nazbyt Cię przeraża, to spróbuj chociaż MOŻE"

/fragment książki/


Nie zamykaj zatem okien i drzwi swojego życia, wpuść do niego radość i spełnienie. Jeżeli boisz się otworzyć mu drzwi na oścież, zostaw uchylone oko.

 

Komentarze (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy