Zrozumieć siebie i innych

brak oceny

zrozumiecZROZUMIEĆ SIEBIE I INNYCH

Psychologia poznania społecznego


Gordon B. Moskowitz
ISBN: 978-83-7489-253-7, tytuł oryginału: Social Cognition. Understanding self and others,

przekład: Anna Sawicka-Chrapkowicz, Jacek Suchecki,

recenzje: prof. Bogdan Wojciszke, prof. Tomasz Maruszewski,

format 200x250, o
Wydawca: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne


 


Najnowszy i najlepszy podręcznik psychologii poznania społecznego!


„Gordon B. Moskowitz jest jednym z najwybitniejszych i cenionych badaczy poznania społecznego. Niniejsza książka zaś jest najświeższym opracowaniem problematyki poznania w literaturze światowej. [...] To rozległe, precyzyjne i bardzo kompetentne omówienie jest napisane językiem bardzo przejrzystym i żywym, często odwołującym się do różnych przykładów z życia. Podręcznik ten posiada przy tym wybitne walory dydaktyczne".


Z recenzji prof. Bogdana Wojciszke


„Nurt poznania społecznego po początkowym okresie rozproszenia wysiłków badawczych wszedł w fazę dojrzałą. Książka Moskowitza jest dobrym obrazem owej dojrzałości. Jej centralnym przedmiotem jest proces nabywania, przechowywania i wykorzystywania wiedzy społecznej. [...] Autor pozwala na poznanie nowych trendów w zakresie omawianej dziedziny, a co więcej - rzuca na nią nowe spojrzenie".


Z recenzji prof. Tomasza Maruszewskiego

Dr Gordon B. Moskowitz pracuje na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Lehigh. Publikuje w takich czasopismach, jak Journal of Personality and Social Psychology czy Journal of Experimental Social Psychology. Jest członkiem komitetów redakcyjnych kilku czasopism i redaktorem naukowym książek, w tym Cognitive social psychology.


Komentarze (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy