Toksyczni rodzice

autor: Małgorzata Kulawik , źródło: Plasterek.pl

brak oceny

Toksyczni rodziceTOKSYCZNI RODZICE

 

Autor:  Susan Forward

Wydawnictwo: Czarna Owca

 

Mężczyzna lat 30, wyższe wykształcenie, stanowisko menedżera, odpowiedzialność za kilkunastoosobowy zespół, ponadprzeciętna intuicja, empatia, umiejętność organizacji czasu, łatwość nawiązywania kontaktu z ludźmi, umiejętność negocjacji - to nie wymagania na określone stanowisko, a realny opis PANA X. Na gruncie zawodowym osoba pewna siebie, z teczką osiągnięć i planów na przyszłość, bez lęku o to co będzie jutro, za tydzień, za rok.

A prywatnie? Wciąż pod wpływem TOKSYCZNEGO OJCA, który do tej pory wszystko "wie lepiej".

OJCIEC - niezrównoważony, niezrealizowany, z milionem neurotycznych przekonań o rzeczywistości i życiu, SYN - na progu rozwodu, z nerwami w strzępach, jeśliby się bliżej przyjrzeć, dotychczasowe życie prywatne układał na przekonaniach wpojonych przez Ojca, teraz stoi na zgliszczach swojego małżeństwa. Dodatkowo nie potrafi obronić własnego syna przed przemożnym wpływem Dziadka. Historia jak z książki, albo filmu amerykańskiego, choć do bólu prawdziwa, wciąż pisana przez życie. Przyglądam się jej "zza płotu" i przychodzi mi do głowy tytuł książki "Toksyczni rodzice" napisanej już dawno przez Susan Forward, z wieloma historiami jak ta "zza mojego płotu".

Jeśli i Twoja historia jest podobna, sięgnij po książkę. Może znajdziesz dzięki niej motywację, by przeorać i na nowo zbudować swój WŁASNY system przekonań o rzeczywistości.

 

Komentarze (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy