Bajki rozebrane

autor: Małgorzata Kulawik , źródło: Plasterek.pl

brak oceny

bajki rozebrane

Bajki rozebrane

Miller Katarzyna, Cichocka Tatiana

Liczba stron: 400
Rok wydania: 2009
Wydawnictwo: JK
ISBN: 9788372292209
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Wymiary: 14.2x20.4

 

Czy pamiętasz swoją ulubioną baśń z dzieciństwa? Taką przy której spędzałaś/ spędzałeś długie godziny i nigdy nie miałaś / miałeś jej dość? Takiej, która wyjątkowo cię poruszała?

Według autorek "Bajek Rozebranych" właśnie ta baśń ilustruje Twój proces rozwojowy. "Czerwony Kapturek", "Kot w butach", a może "Brzydkie Kaczątko"? Każda z tych bajek niesie za sobą potężny przekaz - głęboką prawdę o człowieku i mechanizmach jego funkcjonowania. Każda jest bajką archetypową, więc można ją "rozbierać" na wielu płaszczyznach i niezależnie od wieku dojrzewać dzięki niej.  Gorąco polecam: "Bajki rozebrane" Katarzyna Miller, Tatiana Cichocka, Wydawnictwo Feeria 2008.


Artykuły o podobnej tematyce

  • Z jakiej jesteś bajki?

    jasUkryte znaczenie baśni analizował już Zygmunt Freud. Również współcześnie wielu psychologów próbuje odkryć ich ukrytą symbolikę i wykorzystać ją w terapii, która pomaga ludziom lepiej zrozumieć samych siebie.

    Zastanów się, która z baśniowych postaci przedstawionych poniżej jest Ci najbliższa. Każda z nich symbolizuje inny typ osobowości, wybierając jedną z nich poznasz swoje potrzeby i temperament.

     

    więcej

Komentarze (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy