Sekret wyobraźni

autor: Aneta Barta , źródło: Plasterek.pl

brak oceny

Sekret wyobrazniSekret Wyobraźni

Opowieść o chłopcu, który odkrył jak spełnić swoje marzenia

Autor: Jlona Selka

Ilustracje: Wiola Sowa

Wydawnictwo: Accademia Anima

Rok wydania: 2010 rok

Mówi się, że wyobraźnia nie ma granic. Nie ograniczają  jej prawa fizyki, ani nasze ludzkie braki. W wyobraźni możemy robić wszystko, być kim tylko chcemy i osiągnąć to czego zapragniemy. Wyobraźnia ma swoje szczególne miejsce w świecie dziecka. Mały człowiek potrafi tak bardzo zagłębić się w swoje wyobrażenia, że granica pomiędzy światem wymyślonym, a tym realnym przestaje istnieć. I chociaż z pobłażaniem myślimy o tych dziecięcych fantazjach, to tak naprawdę są one kluczem do tworzenia rzeczywistości.

Przekonał się o tym chłopiec o imieniu Alin. Bohater książki Jlony Selka „Sekret Wyobraźni". To zwyczajny chłopiec, taki jak tysiące innych chłopców, biegających za piłką, wspinających się po drzewach czy buszujących po  lesie. Jedyną rzeczą, która wyróżnia go spośród innych dzieci, to fakt, że poznał sekret, który sprawia, że spełniają się marzenia.

Każdy o czymś marzy i pragnie by jego marzenia stały się rzeczywistością. Jednak nie każdy wie, że moc realizacji tych marzeń leży w jego rękach. Bo naszą rzeczywistość, wszystko to co nas otacza, tworzymy my sami, nadając moc naszym wyobrażeniom. Nasza wyobraźnia jest siłą napędową naszych myśli, które mają moc tworzenia rzeczywistości.

 „Sekret Wyobraźni" to niezwykle pozytywna książka, którą można przeczytać dziecku na dobranoc lub wtedy, gdy smutne tuli się do Ciebie. „Sekret Wyobraźni" to książka, którą możesz przeczytać sam/a  w wolny leniwy wieczór lub wtedy, kiedy wydaje Ci się, że los z Ciebie zakpił. Niezależnie od tego kto i kiedy po nią sięgnie, zaczaruje go swoją magią i mocą. Bo czyż jest coś wspanialszego niż obietnica;

 „I pamiętajcie -  marzenia się spełniają"


Komentarze (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy