Jak ruszyć z miejsca

źródło: www.zlotemysli.pl

brak oceny

jak ruszyć...Jak ruszyć z miejsca

Autor: Elżbieta Kalinowska

Wydawnictwo: Złote Myśli

 

Wyobraź sobie, że jesteś w pięknym, leśnym otoczeniu, a w oddali widzisz złamane drzewo, które leży akurat na Twojej drodze. Gdy się do niego zbliżasz, drzewo zaczyna się zamazywać, a gdy jesteś przy nim - całkowicie znika. Gdyby to drzewo reprezentowało trudności, które towarzyszą nam na co dzień, a które równie szybko znikają, jak się pojawiają, życie byłoby zapewne dużo prostsze. Pomimo zwalonych drzew, z którymi często sobie nie radzimy, życie może być prostsze, jeśli tylko zdamy sobie sprawę, że...


Nie ma ludzi, którzy nie mają trudności,

są tylko ludzie, którzy lepiej lub gorzej sobie z nimi radzą.

 

Nie martw się, nie zapytam Cię teraz, jak radzisz sobie z życiowymi trudnościami. Każdy z nas z lepszym lub gorszym skutkiem stara się je jakoś rozwiązywać. Są jednak problemy, które na pierwszy rzut oka nas przerastają, pochłaniając wszystkie nasze myśli, skutecznie zatruwając nasze kolejne dni. Jeśli nie chcesz już więcej tracić tych dni, zobacz, co ma Ci do zaproponowania autorka publikacji „Jak ruszyć z miejsca?".

Czego konkretnie dowiesz się z tej publikacji?

1. Dlaczego ważne jest, jak myślisz o problemie?

Czy spotkałeś się kiedyś z sytuacją, kiedy ktoś okazywał swoją dezaprobatę na temat zaistniałej sytuacji, co powodowało Twoje zdziwienie? Nie przeszkadzało Ci to, co dana osoba uznała za problem i wręcz zastanawiałeś się jak można tak wyolbrzymiać niewielki dyskomfort? A może zdarzyło Ci się coś odwrotnego - coś, co dla Ciebie było ogromną trudnością, inni postrzegali w tym samym momencie jako temat do przemilczenia? Autorka książki wyjaśni Ci, skąd biorą się takie sytuacje i jak obrócić je na swoją korzyść. Podpowie Ci, jak sama odpowiednia zmiana perspektywy może dostarczyć Ci wystarczających pomysłów, aby wyjść z każdej sytuacji obronną ręką.

2. Jak sprawić, aby było lepiej?

Dewizą tej publikacji jest „małymi krokami do celu". Autorka pomoże Ci zrozumieć, na czym warto skupić swoją uwagę, napotykając na trudności. Dzięki nabytemu przez lata doświadczeniu autorki i jej trafnym uwagom, zaczniesz spoglądać na trudne sytuacje z niespotykaną wcześniej wyrazistością.

3. Ile jestem naprawdę wart?

W życiu każdego z nas są takie chwile, gdy czujemy, że do niczego się nie nadajemy. Pani Elżbieta pomoże Ci dostrzec Twoje mocne strony oraz umiejętności. Jest to ważne szczególnie w momencie, gdy przyjdzie Ci się mierzyć  ze swoimi problemami.

4. Czy Ty także już potrafisz ułożyć własny plan działania?

Czy wiesz, jak ważny jest Twój plan działania odpowiednio przystosowany do zaistniałych sytuacji? Bez  względu na to, czy dotyczy on pojedynczych mniejszych lub większych problemów, czy długoterminowych celów. Za każdym razem warto nazwać to po imieniu i ułożyć stosowny plan działania.

Autorka publikacji, dzięki wieloletniemu doświadczeniu,  pokazuje na konkretnych przykładach, jak odpowiednio skonstruowany plan działania potrafił rozwiązać takie problemy, jak kłopoty finansowe, trudności w relacjach z najbliższymi czy poczucie całkowitego braku sensu życia.

 

Komentarze (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy