Ach, jak cudowna jest Panama!

brak oceny

JanoschAch, jak cudowna jest Panama!

Autor: Janosch

Ilustracje: Janosch

Tłumaczenie: Emilia Bielicka

Wydawnictwo: Znak

Rok wydania: 2003

"Kto ma przyjaciela, może się niczego nie bać!" Miś i Tygrysek są przyjaciółmi. I niczego się nie boją, bo razem są silni - jak niedźwiedź i jak tygrys. Żyją sobie miło w przytulnym domku nad rzeczką. Pewnego dnia jednak wyruszają na poszukiwanie Panamy, kraju ich marzeń. Po drodze przeżywają wiele fantastycznych przygód. Ale gdzie leży Panama? Stary Lis, Krowa i Myszka nigdy o niej nie słyszeli; dopiero Wrona daje przyjaciołom wskazówkę, gdzie jej szukać. Na koniec znajdują to, czego szukali.

Z książeczkami Janoscha zatknęłam się, kiedy byłam opiekunką. Z ogromną przyjemnością czytała je swoim podopiecznym, którzy z równie wielką przyjemnością słuchali. Nawet największe rozrabiaki na moje słowa;  zobaczymy co u Misia i Tygryska natychmiast się uspakajały. To mądre książki, w każdej zawarte jest jakieś przesłanie, które pokazuje dziecku czym są; przyjaźń, odpowiedzialność, troska o przyjaciela, marzenia... Moje ulubione to: „Ach, jak cudowna jest Panama!" i „Ja ciebie wyleczę, powiedział Miś". Pierwsza pokazuje, że to czego pragniemy czasami jest bardzo blisko, tylko my nie umiemy tego dostrzec. Natomiast druga uczy, jak ważne jest posiadanie przyjaciół, wzajemna troska i opieka, kiedy jeden z nich choruje. Pokazuje również, dlaczego czasami nawet najlepszemu przyjacielowi należy powiedzieć nie, gdy za bardzo nas wykorzystuje.

Czytając książeczki Janoscha gwarantuje wam, że zarówno Wy jak i Wasze dzieciaki będziecie się świetnie bawić, a przy okazji, tak mimochodem Wasze pociechy łykną sporą dawkę „życiowej mądrości".


Komentarze (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy