Zjedz tę żabę.

autor: Aneta Barta , źródło: Plasterek.pl

brak oceny

zjedz tę żabęZjedz tę żabę

21 metod podnoszenia wydajności w pracy i zwalczania skłonności do zwlekania

 

Autor:   Brian Tracy

Wydawnictwo: MT Biznes

Rok wydania:  2010


Nigdy nie znajdziemy dość czasu, by zrobić wszystko, co jest do zrobienia. Pragnąc podołać wszystkiemu nie zrobimy nic. Ale czy to oznacza, że mamy zaniechać wszystkich działań. NIE!!!

Kluczem do osiągnięcia powodzenia, sukcesu i szczęścia (zarówno w pracy jak i w życiu osobistym) jest skupienie się na najważniejszym zadaniu i wykonanie go bardzo dobrze, od początku do końca.

Brian Tracy, autor poradnika „Zjedz tę żabę", zaczerpnął tytuł swojej książki, od powiedzenia, które mówi, że jeżeli zaczniemy każdy ranek od  połknięcia żywej żaby, to przez resztę dnia będzie nam towarzyszyło poczucie zadowolenia wynikające ze świadomości, że chyba już nic gorszego nie może się nam w tym dniu przydarzyć.  

Pomysł zjedzenia żywej żaby na pewno wywołuje w Was obrzydzenie. Na szczęście Brian Tracy nie namawia nikogo do połknięcia oślizgłego płaza. Żaba to metafora najważniejszego i najtrudniejszego zadania, z którego realizacją prawdopodobnie będziemy zwlekać. To najważniejsze zadanie, na ogół jest najtrudniejsze i najczęściej odkładamy je na później, które z reguły nie następuje - to nasza żaba.

Równocześnie jest to zadanie, które na danym etapie naszego życia, jest najkorzystniejsze i w znaczący sposób może się przyczynić do szybkiego osiągnięciu oczekiwanych rezultatów. Rozpoczęcie każdej pracy od połknięcia „największej żaby" gwarantuje, że z resztą obowiązków poradzimy sobie bez problemu, nawet jeżeli nie wszystkie zdążymy wykonać.

Autor książki „Zjedz tę żabę" przekonuje, że nawyk podejmowania i rozwiązywania najważniejszych zadań, jako pierwszych w kolejności, można w sobie wykształcić. Oprócz ogromnej satysfakcji i zadowolenia z dobrze wykonanej pracy, dostaniemy dodatkowy bonus, gdyż ukończenie ważnego zadania powoduje wydzielenie w mózgu endorfiny, która wprowadza w stan naturalnego odurzenia. Brian Tracy nazywa go pozytywnym uzależnieniem, które jest cechą wszystkich ludzi sukcesu.

A kim jest człowiek sukcesu?  - To osoba zorientowana na rozwiązywanie zadań.

Brian Tracy w swojej książce prezentuje 21 metod, które są gwarancją osiągnięcia sukcesu. Oczywiście najlepiej jeżeli wcielimy w nasze życie wszystkie prezentowane techniki, ale możemy również wybrać te, które szczególnie przypadną nam do gustu. Najważniejsze, to stosować je na co dzień, bo samo zapoznanie się z nimi niewiele jest w stanie zmienić.

Książkę tę polecam wszystkim, którzy chcą przejąć kontrolę nad swoim sukcesem. Jedni osiągają sukces przez przypadek, inni ciężką i mozolną pracą, Ty możesz osiągnąć swój sukces po prostu go planując.

Powodzenia

 

Komentarze (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy